O mněFitness trenérCvičitel aerobních sportůTrenér běhuVýživový poradceRozvrh cvičeníKontakt


Hledáte cvičitele do vašeho fitness centra?

Připravujete jednorázovou sportovní akci?

Chcete individuální hodiny pro ty co chtějí cvičit aerobní sporty, ale nemají rádi cvičení ve skupině?


Nabízím hodiny:

Flowin Thai-box-robics Tae-bo
Fitbox Kruhový trénink Bodyforming
Jumping Port de bras PilatesFLOWIN je nový švédský fitness produkt. Flowin byl vytvořen hlavně fyzioterapeuty a trenéry atletiky pro zdravý a funkční trénink. Měl velký úspěch u vrcholových sportovců a tak tým tvůrců Flowin vymyslel koncepci, která by bavila lidi všech věkových a výkonnostních kategorií.

Při tréninku na Flowinech využíváte a překonáváte třecí odpor podložky a destičky. Destičky slouží jako podpory např. pod dlaně, lokty, špičky, kolena. Flowin je cvičební nástroj a koncept, který Vám pomůže dosáhnout požadovaného zlepšení, ať už je to mobilita, stabilita, síla nebo rychlost.

Flowin je doprovázen hudbou, ale narozdíl od jiných cvičení nemusíte na každou dobu vykonat pohyb, na každý pohyb máte určitou dobu. Rychlost cvičení si určujete podle svého aktuálního stavu. Proto mohou na jednu hodinu chodit jak lidé zdatní, tak i lidé méně fyzicky zdatní a nebudou se na hodině navzájem zdržovat, jelikož každý cvičí podle sebe. Další výhoda je, že zaujme ty, kteří mají rádi akčnější cvičení, i ty co mají rádi protahovací formy cvičení. Lidé kteří mají rádi kardio cvičení, pojedou na Flowinu v rychlém tempu, ti co potřebují protáhnout svaly z celodenního sezení, cvičí pomaleji. Z těchto důvodů je Flowin opravdu pro každého.

Při cvičení na Flowinu zapojujete hlavně vnitřní stabilizační systém, který je důležitý pro správné a zdravé držení těla a aby Vás nebolela záda a aby Vám klouby dlouho vydržely. Při cvičení zapojujete tedy hlavně svaly CORE (svaly mezi hrudníkem a pánví, pánevní dno, šikmé břišní svaly, bránice (správné dýchání), hluboké zádové svaly (aby nebolela bedra). Kdo cvičí déle pak ví, že zaktivovat tyto svaly je obtížné, ale na Flowinu se Vám u většiny cviků zapnou automaticky, v tom je toto cvičení vyjímečné.

Přijďte na hodinu a uvidíte sami, že je to zábavné, pokud chcete akční nebo protahovácí cvičení. Ale ať už si vyberete to nebo ono, v každém případě je to velice zdravé a funkční cvičení, při kterém si neničíte klouby a je opravdu pro všechny věkové kategorie, pro zdatné i méně zdatné sportovce.

- 60 minut FlowinTHAI-BOX-ROBICS je dynamické cvičení bez složitých prvků, pro snížení tělesné váhy, zlepšení fyzické kondice a celkové trénovanosti.

Cvičení složené z 90% z kopů a úderů, zbytek jsou aerobní prvky. Thai-box-robics je mnohem rychlejší než aerobic, jen je bez choreografie, proto se můžete lépe soustředit na jednotlivé prvky zpevňující Vaše tělo. Je to jednoduché cvičení, při kterém se snadno odreagujete od starostí všedního dne.

- 40 minut Thai-box-robics
- 20 minut posilování břišních svalů a hýžďového svalstva + protažení
TAE-BO je cvičení pro všechny, jelikož se zde řidíte filozofií "Get the first place by your own", tedy "Zvítěz sám nad sebou". Je to tvůj trénink, udělej si pauzu, kdy ty potřebuješ.

Tae-bo je velice rychlé a dynamické cvičení na zpevnění celého těla. Pokud cviky provádíte správně, pak dochází ke zpevnění hlavně břišních, zádových, hýžďových a deltových svalů. Cvičení je složené hlavně z kopů a úderů. Jednotlivé prvky nebo jednoduché kombinace se cvičí ve 2 x 8 slow time a 4 x 8 double time. Pro lepší pochopení prvků a ke zdokonalení techniky slouží Tae-bo intro, kde se cvičí 4 x 8 slow time a 2 x 8 double time. Cvičení je bez choreografie, proto se zde také velice dobře odreagujete a zároveň zapotíte.

- 40 minut Tae-bo
- 20 minut svaly paží, břišní a hýžďové svaly + protažení
FITBOX = cvičení na boxovacích totemech.

Fitbox je souhra hudby, úderů a kopů, při které dochází k zábavnému cvičení, výraznému spalování tuků a zároveň si procvičíte kompletně celé tělo. Narozdíl od Thai-box-robics zde nejsou skákací prvky, jiné prvky jsou naopak stejné. Fitbox je určen pro všechny, kdo se chtějí psychicky vybít a současně protáhnout a zpevnit celé tělo. Ke cvičení jsou třeba jen bandáže nebo cyklorukavice, k ochraně kloubů před možnými odřeninami.

- 45 minut Fitbox
- 15 minut posilování břišních svalů a hýžďového svalstva + protažení
KRUHOVÝ TRÉNINK jako aerobní aktivita.

Trénujete:

     - Kardiovaskulární systém (fyzickou stránku)
     - Vnitřní stabilizační systém (svaly důležité pro správné a zdravé držení těla)
     - Povrchové svalstvo (hlavně paže, hýždě, břicho)

Stanoviště s pomůckami jsou např. bosu, step, lavička, švihadlo, lapy, nakládací činka, jednoručky, gumička...

- 20 minut zahřátí svalů a kloubů (zahřátí pro efektivnější pálení tuků)
- 30 minut pro 10 stanovišť střídajících se po 1 minutě
- 5 minut protažení
BODY FORMING kombinuje aerobní a stepaerobní prvky střídající se s posilovacími cviky.

- 60 minut Bodyforming + protaženíJUMPING je cvičení na speciálních trampolínách.

- 40 minut jumping
- 20 minut posilování + protažení
PORT DE BRAS je cvičební program, který vznikl spojením klasického tance a strečinku.

Plynulé sestavy pohybů harmonicky posiluje a protahuje svaly celého těla, uvolní a zmobilizují páteř, zlepšuje pohyblivost kloubů, zlepší koordinaci a ovlivní ladnost pohybů. Velký důraz se klade na správné postavení a zapojení hlubokých svalů centra těla. Výsledkem je přirozeně ladný a zdravý pohyb. Při tomto cvičení posílíte hlavně paže, ramena a střed těla (bříško – záda). Cvičení patří do skupin body and mind - cvičení při kterém váhou vlastního těla zpevňujete a protahujete své tělo. Při cviční používáte protahovací prvky z jogy a taneční prvky.

- 60 minut Port de bras + protaženíPILATES zpevňuje zádové, břišní, hýžďové svalstvo a svaly končetin. Rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Metoda Pilates pomáhá k lepšímu držení těla, ulevuje od bolesti zad a krční páteře. Metodou Pilates zpevníte a protáhnete svalstvo, které při klasickém cvičení příliš neprocvičujete. Je to také skvělá cesta k relaxaci.

- 60 minut Pilates + protažení